Protisluneční folie

Protislunecni folie

Protisluneční folie snižují v létě průnik tepla a vytváří vyrovnané prostorové klima. Někdy nahradí i klimatizaci prostoru. Je-li klimatizace již instalována, snižují protisluneční fólie podstatně spotřebu energie, takže se velmi rychle amortizují.
Vybrané typy okenních fólií dokážou v létě snížit teplotu v interiéru až o desítky stupňů. V zimě zase opačně zabrání úniku tepla v řádech několika procent (až 30%). Samozřejmě vše závisí na celkovém zateplení domu, objektu. Ne všechno teplo uniká jen okny.

Protisluneční folie, instalující se na okna budov, nejsou barevně stejné jako folie automobilové, které jsou převážně zatemňovací, tmavé až černé. Folie na okna budov, do bytů i firem, jsou barevně spíše ocelové, našedlé, zlatavé, stříbrné, reflexní.
Sklo se nanesením reflexní protisluneční folie mění ve sklo zrcadlové. Právě díky schopnosti reflexe dosahují fólie až 80% redukce slunečního záření. Ne vždy je nutné volit fólii s velkým zrcadlením. Folie s větším zrcadlením neboli reflexí jsou vhodné např. pro instalaci do výrobních hal, skladů, hlavně skladů textilu, do velkých kancelářských prostor z větší části prosklených. V podstatě do jakýchkoliv spíše nebytových prostor.
Do bytů, domků, panelových domů, pro zasklené balkony, zimní zahrady je vhodnější zvolit fólii světlejší. Které i tak dosahují až 60% redukce slunečního záření.


Reflexní folie zamezují průhledu ze strany většího světla. Což znamená, že za denního světla nebude k Vám do bytu, či do jiného prostoru vidět. Kolemjdoucí uvidí pouze odraz svůj a okolí. Avšak po setmění a rozsvícení v prostoru za folií ztrácí folie veškerý reflexní účinek ze strany ulice.


Ceny energií mají stále zvyšující tendenci a tvoří podstatnou část našich výdajů za bydlení. Z výdajů na energii má největší podíl cena za teplo. Proto zateplování objektů a zvyšování tepelně-izolačních vlastností objektů je stále více v centru pozornosti. V současné době se udává ztráta okny až do výše 50% celkových ztrát tepla!!!
V zimě, díky reflexi infračerveného záření (tepelné záření topných těles), snižují folie únik tepla prosklením až o 25% a zajišťují tak tepelnou úsporu.

jak-funguji-protislunecni-folie

Ochrana před UV zářením
Nadbytek ultrafialové části spektra slunečního záření nedělá dobře ne jen naší pokožce, ale neblahodárně působí i na spoustu různorodých materiálů
- barvy textilů blednou
- papír žloutne
- voda se zelená
- parfémy se kazí
Díky 99% zábraně prostupu UV záření do prostoru, dokážou folie takové zlo zpomalit, téměř zastavit.


Ochrana pracovišť.
Oslnění, odrazy a příliš strmé kontrasty mezi světlými a tmavými plochami v pracovním prostředí zhoršují koncentraci, vnímavost a výkony pracovníků. Mimo jiné to může vést k rychlé únavě, nevolnosti a bolestem hlavy. Tyto negace mohou být do značné míry odstraněny vytvořením příjemného pracovního prostředí, použitím protislunečních folií na okna pracovních prostorů.
Kancelářská pracoviště by měla být vybavena zařízeními, která chrání místnosti před přímým slunečním svitem, a současně umožňuje dobrý výhled.
Protisluneční folie tyto požadavky splňují. Redukují rozdíly v jasu a rušivé kontrasty na ideální hodnoty, při zachování optického kontrastu s okolním prostředím.

Nařízení EU o pracovním prostředí ukládá chlazení prostorů již od 28°C
Jak jsme už zmiňovali, k ochlazení prostoru není vždy nutná dražší cesta volbou klimatizace. V mnohých případech stačí folie samotné!

Pokud jsme na něco zapomněli a zajímá Vás to. Popřípadě máte zájem o nezávaznou kalkulaci klidně nám napište na info@folisom.cz nebo volejte +420 777888351