Bezpečnostní a ochranné folie

bezpecnostni a ochranne folie

Ochrana proti vloupání

Bezpečnostní okenní fólie instalovaná na skla slouží jako mechanická zábrana zpomalující vstup pachatele do objektu. Obdobně jako mříže.
Zamezují také prohození cizích předmětů jako třebas kámen, dlažební kostka, zápalné lahve nebo dokonce výbušniny.
Zvlášť akutní riziko představují okenní plochy firemních prostor jako jsou výkladní skříně, prosklené kanceláře. Ale také okenní plochy bytů v přízemí a ve spodních patrech. Samozřejmě rodinné domy nejsou výjimkou.
Folie, které používáme splňují normu P1A i P2A. Tlouštka fólií je od 200mic do 350mic.
Bezpečnostní i ochranné folie jsou  čiré, naprosto průhledné a při kvalitně provedené instalaci na skle téměř nepostřehnutelné. Propustnost světla se pohybuje kolem 90 %.
Speciální úprava povrchu fólií zaručuje zvýšenou odolnost proti poškrábání.


Ochrana proti střepům

Dalším příznivým účinkem bezpečnostní fólie je ochrana proti vysypání střepů po rozbití skla.
Po úderu do skleněné tabule opatřené bezpečnostní nebo ochrannou fólií se objeví praskliny, rozbité sklo zůstává nalepeno na fólii, nehrozí vysypání střepů a pořezání osob, zejména dětí, které jsou nejvíce v ohrožení, díky své neopatrnosti! Potřeba přesklení není tak akutní.
Je tedy dobré zvážit použití ochranné folie např. ve školkách, školách, nemocnicích, sportovních halách, na plovárnách…
K ochraně proti střepům se nemusí instalovat vyloženě folie bezpečnostní, stačí pouze folie ochranná. Jejichž tloušťka je kolem 100mic a levnější instalace.


Ochrana proti UV záření

Kvalitní bezpečnostní folie, které používáme jsou odolné proti UV záření, mají houževnatou a časově stabilní lepicí vrstvu, neodtrhávají se a nežloutnou.
Navíc samotné proti UV záření chrání
Zatímco běžné sklo většinu UV spektra propouští, bezpečnostní fólie tento průnik téměř zastaví. Pohltí 98% škodlivých složek UV záření.
Tyto složky působí značné finanční škody třebas obchodníkům. Ve výlohách obchodů barvy textilů blednou, papír žloutne, voda se zelená, parfémy se kazí.
 V domácnostech  jsou v ohrožení např. záclony, závěsy, koberce či nábytek.

Díky tepelně-izolačním vlastnostem, zamezují  úniku energie přes prosklené plochy o až o 13 %.


Zpomalení šíření požáru
Má vysokou odolnost proti teplu a vykazuje samozhášecí efekt!!!
Nechráněné prosklené plochy žárem mnohem rychleji popraskají, střepy se vysypou a průvan mezi vzniklými otvory podporuje požár.

Použití bezpečnostních fólií přináší tedy mnoho výhod. Pokud se chcete zeptat na cokoliv dalšího, neváhejte nás kontaktovat na info@folisom.cz nebo na +420 777888351